23 Ekim 2011 Pazar

En Pahalı Arabalar Milyon dolarlık Otomobiller

En Pahalı Arabalar Milyon dolarlık otomobiller
Klasik araba kolesiyoncularının gittiği müzayedelerde rastlanan bu etiketleri bu arabalarda gördüğünüzde şaşırmayın. Çünkü onlar sadece "Zenginler" için üretildi.
Çünkü bu modeller çok özel müşterileri için özel olarak tasarlanmış ve sınırlı sayıda üretiliyor.
Teknik anlamda pek çok ortak özelliği taşımış olsalar da 1 milyon dolar üzerindeki fiyatları belki de en önemli özellikleri.
En azı 100 en çoğu 1000 adet üretilen bu araçlar araba tutkunlarından çok lüksü bir yaşam modeli haline getiren özel koleksiyomcular için üretiliyor. Ve sahipleri için bu araçlar bir arabadan daha çok şey ifade ediyor.
İşte, lükste sınır tanımayan milyarderlerin milyon dolarlık arabaları...

Supercar
Pagani Huayra
Büyük ve korkunç rüzgar tanrısı Aymara Huayra Tata adını alan Pagani Huayra, 700 beygir gücünde 3 ton ağırlığında ABD pazarı için üretilen bir İtalyan spor otomobili. Sadece 20 adet üretildi, fiyatı ise 1.1 milyon dolar.
Pagani Huayra Photos Video ResimleriMcLaren F1
Oldukça iddialı bir yarış otomobili. Autocar dergisi tarafından dünyanın en iyi otomobili seçildi. Fiyatı 1.1 milyon dolar.

Maybach 62 Landaulet
Hız ve lüks tutkunlarını tahrik etmek amacıyla üretildi. Alman lüks otomobil üreticisi Maybach tarafından sadece süper-zenginler için özel olarak üretildi. Fiyatı da milyardere özel, 1 milyar 35 milyon dolar.
http://hepsicok.blogspot.com/Bugatti Veyron Sedan
Fransızların yüksek performanslı otomobili Bugatti,1998 yılında Volkswagen tarafından satın alındı. Ve efsane yeniden yaratıldı.Fiyatı dudak uçuklatıyor tam 1,4 milyon dolar. Astronomik fiyatına rağmen 1.500 adet satılması bekleniyor.McLaren Mercedes SLR Stirling Moss
Sadece 75 adet üretildi ve fiyatı 1,7 milyon dolar. Her türlü konfora sahip bu model maksimum 217 km hız yapabiliyor.
http://hepsicok.blogspot.com/

ST1 50S Zenvo
Danimarka spor araba şirketi Zenvo'nun ürettiği bir süper model. 2011 yılında ABD pazarına girdi. Sadece 3 kırmızı, 1 beyaz ve 1 adette mavi rengi üretildi. Etiketi sıradışı 1,8 milyon dolar . Var mı artıran!

Aston Martin One-77
http://hepsicok.blogspot.com/
Ve efsane marka Aston Martin.2 milyon dolarlık etiketine rağmen 7-litre V12 motoru ile iki kapılı bu coupe anında tükendi. Bir hayranı bu model için 4,4 milyon dolar teklif etti.


Bugatti Veyron 16.4 Cabrio
Bugatti Veyron 16.4 Cabrio, dünyanın en pahalı yeni araçlarından. Etiketinde 2 milyon dolar yazıyor. 1001 beygir gücü, 8-litrelik motoru ile 40 dakika içinde New York'tan Philadelphia'ya gidebiliyor. Saatte 253 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor. Fiyatı 2 milyon dolar.
Lamborghini Sesto Elemento
2.9 milyon dolar yani yuvarlak rakamla 3 milyon dolar fiyatı ile milyon dolarlık otomobillerin en pahalısı. Lamborghini Sesto Element, lüks otomobil meraklıları için sadece 20 adet üretildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumla